Pełne atrakcji wakacje w górach – Karkonosze

Zazwyczaj polskie miejscowości turystyczne oferują piękną przyrodę lub zabytki, rozrywkę i inne atrakcje, będące dziełem człowieka. Połączenie ich ze sobą stworzyłoby idealne miejsce na wakacje. Myślisz, że to niemożliwe? Oczywiście, że możliwe! Miejscem, które gwarantuje piękne krajobrazy, połączone z licznymi atrakcjami i rozrywką są Karkonosze. To najwyższe pasmo górskie Sudetów, którym dzielimy się z Czechami. W celu ochrony malowniczej przyrody utworzono tutaj Karkonoski Park Narodowy. Turyści chętnie odwiedzają tę krainę przede wszystkim ze względu na liczne szczyty, które pragną zdobyć.

Najwyższą i najpopularniejszą górą jest Śnieżka, której wysokość wynosi 1602 m n.p.m. Na jej szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne oraz panują niskie, alpejskie temperatury. Sporą popularnością cieszą się także niższe, łatwiejsze do zdobycia szczyty, ale również te bardziej wymagające, takie jak Szrenica, Wielki Szyszak czy Smogornia. Góry to nie wszystko. Między ich stokami można znaleźć malownicze jeziorka górskie, takie jak Wielki i Mały Staw, Kolorowe Jeziorka oraz liczne potoki. Nie mniej pięknie prezentują się unikalne w Polsce wodospady, takie jak Wodospad Kamieńczyka, Szkalrki czy Podgórnej.

Piękna i malownicza przyroda to nie wszystko. W Karkonoszach, w pobliżu najpopularniejszych kurortów czeka na turystów wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszy się Western City, które pokochają wszyscy miłośnicy filmów o Dzikim Zachodzie, ale nie tylko. Bilet wstępu kosztuje zaledwie dziesięć złotych, jednak inscenizacje napadu na bank, najazdu na Indian, klimatyczne restauracje i rzeźby tworzą bezcenne wrażenia.

Karpacz oferuje mnóstwo atrakcji i piękne widoki, gdyż położony jest u podnóża gór. Znajdziemy w nim luksusowe hotele, w których ofertach są między innymi bogate parki wodne. Jednym z najchętniej odwiedzanych jest Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski, gwarantujący wodne zabawy wśród górskich krajobrazów. W zależności od sezonu, w którym planujemy urlop, cena może wahać się w okolicach 250 złotych za nocleg w szczytowym okresie wakacji. Park wodny, strefę relaksu oraz kręgielnię oferuje także Hotel Sandra, w którym za luksusowy nocleg zapłacimy już poniżej dwustu złotych. Luksusowe pokoje, restauracja i atrakcyjna lokalizacja czekają na turystów w licznych willach wczasowych i pensjonatach (meteor-turystyka.pl). Jednym z najchętniej wybieranych obiektów tego typu jest Pensjonat Śnieżka, w którym za nocleg przyjdzie nam zapłacić już poniżej 100 złotych. Baza noclegowa w Karkonoszach jest bardzo dobrze rozbudowana i każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce.

3 przemyślenia nt. „Pełne atrakcji wakacje w górach – Karkonosze

  1. Genialny był pomysł stworzenia tego miasteczka Western City, takie fajne i zabawne rzeczy tam są, że to super miejsce dla każdego

  2. Mnie też się bardzo podobało w tym miasteczku westernowym, chociaż na początku nie byłam do niego przekonana

  3. Bilet jest niedrogi, a moje dzieciaki były zachwycone. Myślę, że warto się tam udać z całą rodziną podczas noclegu w Karkonoszach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>